Lihový hořák Trangia B25

Kód: 602500
svedsko
Značka: Trangia
440 Kč
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
16.4.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lihový hořák pro paliva na bázi alkoholu.
Hořák se snadno používá díky jednoduché konstrukci a nemá žádné rozbitné části a je zcela bezúdržbový. Úsporný kroužek reguluje plamen a slouží k úspoře paliva nebo k zhasnutí plamene. Lihový hořák je vyroben z mosazi a knot uvnitř hořáku je ze 100% bavlny. Součástí hořáku je žlutý sáček, který slouží na převoz hořáku. Vhodný pro rodiny, turisty, skauty a další, kteří chtějí jednoduchý a funkční hořák.

Lihový hořák pro paliva na bázi alkoholu.
Funguje za každého počasí. 
Snadné použití a jednoduchá konstrukce. 

Palivo:
Používejte pouze paliva na bázi alkoholu. Nikdy nepoužívejte benzín nebo jiná paliva na bázi ropy/oleje, protože to může vést k vážnému zranění osob a poškození knotu uvnitř hořáku. 

Spotřeba paliva:
Náplň 100 ml (max. 2/3 hořáku) hoří přibližně 25 min. Uvaří 1 l vody přibližně za 10 minut (v závislosti na klimatu a kvalitě paliva).

Výkon: 1000 w/ 3500 btu
Váha: 110g 
Rozměry: Ø75×42 mm

Lihový hořák lze použít ke všem vařičům Trangia

Vyrobeno ve Švédsku. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Příbory a příslušenství
Hmotnost: 0.11 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Trangia je tradiční švédský prostředek na přípravu pokrmů kdekoliv Tě jen napadne. Jedná se o produkt, který je ověřený generacemi a za skoro 100let své existence zůstal bez zásadních změn, je to asi tím, že prostě funguje jak má :). A to je přesně ono co nás na Trangii baví, ta tradice a i fakt, že od svého vzniku v roce 1925 se výroba nepřesunula z malého městečka Trångsviken u jezera Storsjön (páté největší jezero ve Švédsku). Pokud do této oblasti někdy vyrazíte, doporučujeme navštívit muzeum Trangia, které sídlí v malém domě, který byl místem vzniku prvních vařičů a po dlouhé roky zde probíhala veškerá výroba.

Při výběru vařiče je dobré znát základní informace. V první řadě je dobré vybrat si palivo, které chceš používat (líh nebo plyn). Ať už si vybereš jakékoliv, neznamená to, že už nikdy nemůžeš do vařiče použít jiné palivo, jen si budeš muset dokoupit příslušný hořák. Pokud vlastníš oba hořáky, můžeš volit palivo podle druhu cesty, počasí (líh nezmrzne :)) nebo velikosti batohu.

Pak si jen zvolíš velikost vařiče:

25 nebo 35 – velký vařič pro 3-4 osoby

27 nebo 37 – malý vařič pro 1-2 osoby

V poslední řadě si vybereš materiál, setkáš se tedy s pár zkratkami:

UL – UltraLight

Ultralehký hliník je lehký materiál s vynikající schopností vést teplo. Slitina Ultralight (UL), označovaná také jako 5005, je o 50 % pevnější než "běžný" hliník (slitina 1050). To znamená, že hrnce mohou být tenčí, díky čemuž je vařič lehčí, aniž by ztratil na odolnosti nebo funkčnosti. UL vyhovuje mnoha uživatelům, kteří chtějí jednoduchý, funkční a trvanlivý vařič.

HA – Hardanodized

Tvrzený hliník má povrchovou úpravu, díky které je tvrdý a odolný proti poškrábání. Má matný šedý povrch. Tato úprava chrání před opotřebením a korozí a díky ní se hliník HA o něco lépe čistí než hliník Ultralight. Hmotnost je stejná jako u ekvivalentních výrobků v provedení UL, protože úprava HA je absorbována do materiálu. Je vhodný pro uživatele, kteří dříve ocenili titanové hrnce Trangia, protože výrobky HA jsou stejně lehké a odolné.

NS – NonStick

Používá se především na pánvích, ale je k dispozici i na ostatním nádobí. Nepřilnavé hrnce a pánve jsou vyrobeny z materiálu Ultralight a mají povrchovou úpravu, na kterou se potraviny nepřichytávají a to ani při použití malého množství oleje, másla nebo úplně bez nich. To také znamená, že se velmi snadno čistí. Je však méně odolný a doporučujeme k těmto hrncům a pánvím používat pouze dřevěné nebo plastové příbory. Nepřilnavý povlak Trangia je PTFE, který neobsahuje PFOA.

DS – Duossal 2.0™

Duossal 2.0™, který je jedinečný pro značku Trangia, je vyroben z hliníku a nerezové oceli, které byly laminovány pod extrémním tlakem. Jedná se o optimální kombinaci, kdy vnější hliníková vrstva má vynikající schopnost vést teplo, zatímco vnitřní vrstva z nerezové oceli činí hrnec odolným a snadno se čistí. Tloušťka materiálu je 0,8 mm, z čehož 0,3 mm tvoří nerezová ocel; jedná se o robustní hrnce pro skutečné vaření v přírodě.

Snad Ti tato informace pomůže vybrat si optimální variantu přesně pro své účely :)