Běhej, dokud můžeš - René Kujan

Kód: 2300
345 Kč
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

"Vždycky jsem si myslel, že nejodvážnější jsou ti, kteří se nebojí smrti. Někdy v roce 2007 jsem změnil názor: Nejodvážnější jsou ti, kteří se nebojí života" - René Kujan 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na svých cestách, potkáváme mnoho lidí, ne každý je ale tak inspirativní jako René. Nejvtipnější je to, že Reného jsem nepotkal ani na cestách, ale v jedné pražské kancelářské čtvrti do které jsem mu vezl u nás zakoupenou hamaku. To jsem ale zatím netušil, co za "blázna" proti mě stojí :). Sportovní a vysmátý chlapík se kterým jsem se rychle zakecal nejen o tůrách po Norsku a Islandu ale i o životě a čundrech tady kolem komína. Během cca hodinového hovoru se René zmínil, že občas trochu běhá a skoro před rozloučením jen tak utrousil "oběhl jsem Island".

Tato věta se mi stále opakovala celou cestu domů, až jsem nevydržel a musel jsem Reného prohnat googlem. Zjistil jsem, že informace "oběhl jsem Island" byla tou nejméně šokující! René si totiž prožil jaké to je být v nesprávný čas na nesprávném místě. V roce 2007 se vůz v kterém jel jako spolujezdec čelně střetl s protijedoucím vozem. Jelikož vůz neměl na Reného místě Airbag, jedinou záchranou zůstal pás. Ten svou práci odvedl, ale nechal si svou daň. Pás Renému rozdrtil hrudní koš a zlomil obratel. Ač to vypadalo jako konečná nejen s během, chůzí a plnohodnotným životem, René se tak lehce nevzdal a již půl roku po nehodě začal vyklusávat, po dalším čtvrt roce uběhl svůj první půlmaraton. V roce 2012 se stal prvním člověkem na světě, kdo oběhl za 30 dní Island (1311 km) a tím jeho příběh nekončí! S Reném se dále potkáváme a zatím vždy mě překvapil něčím novým :).

Pokud máte rádi skutečné a silné příběhy, Reného kniha Vám doma nesmí scházet! 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: