Výroční sekera Hultafors 325 - limitovaná edice

Kód: 4806
Novinka Tip svedsko
Značka: Hultafors
4 495 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
4.12.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sekera 325 byla vyrobená u příležitosti 325. výročí založení kovárny Hults Bruk, kde se sekery vyrábějí bez přerušení až dodnes.

Vychází z modelu H006, tedy modelu s hlavou o hmotnosti 0,6 kg a topůrkem z hickory o délce 37 cm. Model byl zvolen proto, protože patří k těm nejoblíbenějším, a také proto, protože se jedná o tzv. vzor Yankee, který z Ameriky do Evropy dovezl v 70. letech 19. století tehdejší majitel kovárny Gunnar Ekelund, za jehož doby také došlo k rozšíření produkce seker s využitím nových výrobních postupů.

Hlava je ručně vykována z prvotřídní švédské oceli a ostří je vybroušeno a vyleštěno stejně, jako u prémiových seker. Zelená barva byla vybrána na základě starých katalogů z poloviny 20. století, kdy velká část modelů Agdor měla hlavu nabarvenou zeleně. Červená barva na topůrku zase připomíná produkci seker Agdor konce 20. století. Štítek na hlavě a typicky tvarované topůrko mají inspiraci v jednom z nejstarších dochovaných katalogů z 90. let 19. století. Sekeru doplňují pouzdro z lícové kůže vyrobené ve Švédsku a kožená klíčenka s dekorativním hřebem, který se používal při výrobě lodí a který připomíná rok 1697, kdy byla založena kovárna, kde se úplně na počátku vyráběly právě hřeby pro královské loděnice.

Pro Českou a Slovenskou republiku vzniklo pouze 100ks této limitované sekery. 

  • Ručně kovaná hlava ze švédské recyklované uhlíkové oceli vyrobené v CO2 neutrálním prostředí.
  • Ostří je nabroušené a vyleštěné k okamžitému použití.
  • Topůrko je vyrobené z amerického hickory a ošetřené lněným olejem.
  • Součástí je bytelný kožený chránič ostří.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: